Sušenje paradižnika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jan 2007 12:34

Jaz jih kupim posušene na vago na tržnici, vložene pa res dobiš skoraj v vsaki trgovini. Goga, jaz sem v soboto naredila polnovredne ciabatte (po receptu iz baze, samo da sem uporabila Valino bio mokco), s posušenimi paradižniki in črnimi oljkami. So šle vse tri za med. Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jan 2007 12:36

Aja, pri nas ima mama sušilnik, pa sploh ne pridem na vrsto. Si bo treba počasi omisliti svojo mašinco. Loni Makaroni

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

9. sep 2008 16:53

Odpiram že "staro" temo. A ima kdo izkušnje, katere vrste paradižnika je najbolje sušiti? Menim, da je volovsko srce dobro, ker nima toliko tekočine, ali pa morda pelati. Kaj predlagate? oliva

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. sep 2008 17:27

Nama je letos uspelo posušiti za kar 2 kozarca paradižnikov! Sem zelo vesela, ker vsako leto ni šlo najbolje. V suhih, vročih dneh, sva jih razpolovila, odstranila semenje in sok ter jih malo posolila, potem pa na mreži za sušenje pustila tri ali štiri dni in noči zunaj. Mrežo sem pokrila z gazo - zaradi muh. Čisto do konca sem jih potem posušila še na ventilator v pečici, potem pa nadevala v kozarčke in zalila z olivnim oljem. Še sorte: uporabila sva tisto, kar je pač na vrtu - pelate, grapolo (okrogla sorta) in še kaj (se ne spomnim več imen vseh sort). Vsekakor je boljše, če je paradižnik bolj mesnat. Po mojih izkušnjah je bolje kar se da izkoristiti sonce, saj samo sušenje v pečici oz. sušilcu traja zeloooo dolgo (letos, ko je bilo povsod dosti dežja, so plodovi sploh zelo sočni) in se porabi veliko elektrike. mamaF - Mojca

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

9. sep 2008 17:55

Hvala mamaF-Mojca. Ker pa sonce ne greje več tako, se bom pač poslužila sušilca. Kar malo sem pozabila na njihovo sušenje. Pa tako so dobri. oliva

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. sep 2008 18:08

Aja, Oliva, če imaš ventilatorsko pečico, ti priporočam, da jo kar izrabiš za sušenje. V treh nivojih lahko posušiš dosti več kot v majhnem namiznem sušilniku. Le na pekače podloži peki papir, da se paradižniki ne sprimejo, vžgi ventilator in pečico na minimum, pa vratca pusti malo odprta, da gre vlaga lažje ven! Ti želim veliko uspeha. jaz jih bom tudi še sušila - zdaj, ko so noči prav grdo vlažne, kar v pečici. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti